Ana içeriğe atla
Image
stok
Share

STOK Büyüyen Örgütler Yüz Yüze Eğitim Programı Mayıs Ayında Bir Kez Daha Başlıyor

Avrupa Birliği tarafından desteklenen Sivil Toplum Kapasite Güçlendirme Merkezi Projemiz kapsamında STOK 400 - Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına Mayıs ayında bir kez daha başlıyoruz.

Uzun dönemli bir program olan STOK 400 - Büyüyen Örgütler, örgütlerin kapasitesini güçlendirmek ve örgüt içinde kurumsal, sürdürülebilir sistemler kurmayı amaç edinmiş örgütler için tasarlandı. Büyüyen Örgütler eğitim programında iktisadi işletme yönetimi, gönüllülerle ilişkiler, kanıta dayalı savunuculuk için araştırma yöntemleri ve örgüt içi etkin iletişim ve mekanizmalar ele alınacak. 

Son başvuru tarihi: 28 Nisan 2024 Pazar, saat: 23:59

STOK 400- Büyüyen Örgütler yüz yüze eğitim programı yalnızca STÖ temsilcilerine açık olacaktır.

Nisan - Eylül 2024 arasındaki 4 aylık bir süreci kapsayan eğitim programının tek bir başvuru formu var. Bu tek başvuru ile 4 derse birden başvurmuş olacaksınız. Her bir ders için ayda 3 gün ayırmanız yeterli. Başvurunuz kabul edilirse tüm derslere katılmanız gerektiğini unutmayın.

 

Planlanan buluşmaların tarihleri şöyle;

15-16-17 Mayıs 2024       401 - Sosyal Fayda ve İktisadi İşletme
11-12-13 Haziran 2024    402 - Gönüllülerle İlişkiler
10-11-12 Temmuz 2024   403 - Örgüt İçi Etkin İletişim ve Mekanizmalar
11-12-13 Eylül 2024         404 - Kanıta Dayalı Savunuculuk İçin Araştırma Yöntemleri 

BAŞVURU İÇİN TIKLAYIN

Büyüyen Örgütler yüz yüze programına başvurmadan önce bizim tavsiyemiz STOK Öğrenme Platformu’nda yer alan 400 - Büyüyen Örgütler’e ait çevrim içi içerikleri tamamlamanız. Başvurunuzu yaptığınız sırada STOK Öğrenme Platformu’ndaki çevrim içi içerikleri bitirmiş olmanız size öncelik sağlayacaktır. 

Başvurunuzun değerlendirilebilmesi için başvuru formunu eksiksiz ve özenli biçimde doldurmanız gerektiğini hatırlatırız. 

STOK 400- Büyüyen Örgütler içinde;

  • Çatışma yönetimi, şiddetsiz iletişim, ekip çalışması ve geri bildirim mekanizmaları gibi örgütünüzün içerisinde barışçıl bir çalışma yaşamı inşa etmek için ihtiyaç duyabileceğiniz konularda bilginizi derinleştireceksiniz; 
  • Dünyada ve Türkiye’de hali hazırda var olan gönüllülük uygulamaları hakkında bilgi alacak ve örgütünüzün ihtiyaçlarına yönelik gönüllü programları tasarlamanın adımlarını öğreneceksiniz; 
  • Örgütünüz için bir kaynak geliştirme yöntemi olan iktisadi işletmenin gerçekleştirmek istediğiniz sosyal faydaya en verimli katkıyı sunabilmesi için ihtiyaç duyduğu iş planının ve gelir modellerinin nasıl geliştirileceğini öğreneceksiniz; 
  • Kanıta dayalı savunuculuk yapabilmeniz için gerekli olan araştırma tasarımı oluşturma, veri toplama ve analizi ile bu analizlerin hedeflerinize uyumlu bir şekilde raporlanması için takip etmeniz gereken adımları öğreneceksiniz. 

Nasıl Başvuru Yapabilirsiniz?

400- Büyüyen Örgütler’in yüz yüze programına katılmak istiyorsanız başvuru formunu doldurmanız yeterli. Başvuru yapabilmek için ilk olarak STOK Öğrenme Platformu’na kaydolmanız gerekiyor. Sisteme buradan kayıt olup, sonraki adımları takip ederek başvuru formuna ulaşabilirsiniz.

Son başvuru tarihi: 28 Nisan 2024 Pazar, saat 23:59

Tüm eğitimler Ankara’da düzenlenecektir. Ankara dışından gelen katılımcıların konaklama ve yol masrafları STGM tarafından karşılanacaktır.

Son başvuru tarihini takip eden 10 gün içinde başvuru değerlendirme süreci tamamlanacak ve başvurunuzla ilgili bir yanıt alacaksınız. Başvurunuzun kabul edilmesi durumunda, temsil ettiğiniz örgütün yönetim yapısından, tüm programa örgütünüz adına katılımınızı desteklediklerini belirten bir “destek mektubu” isteneceğini de hatırlatalım. 
 

İlgili Eğitim