Ana içeriğe atla

LGBTİ+ Örgütlerinin Finansal Dayanıklılığında Hibe Kuruluşlarının Rolü: Deneyimler ve Öneriler

Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Derneğinin, LGBTİ+ örgütlerinin kaynaklara erişimini güçlendirmeye yönelik çalışmaları kapsamında hazırladığı yayında, örgütlerin ortaklaşan hibe deneyimlerinden yola çıkıldı. Hibelerin başvuru, uygulanma ve raporlanma aşamalarında karşılaşılan başlıca zorluklar örgütsel dayanıklılık perspektifiyle değerlendirildi ve bunların çözümüne ilişkin tavsiyeler geliştirildi.
Yayın Yılı:
2024
Konu:
LGBTİ+
Sivil Toplum Örgütleri
Yayım Dili:
Türkçe
Yayınlayan:
Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Derneği
Share

Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Derneği hakkında

Türkiye’nin çeşitli illerinde faaliyet yürüten 11 LGBTİ+ örgütünden oluşan Ayrımcılığa Karşı Gökkuşağı Derneği, başta üyeleri olmak üzere, Türkiye’de çalışma yürüten hak temelli LGBTİ+ örgütlerinin güçlü ve sürdürülebilir olmasını önemser. Onların güçlü örgütsel yapılar kurarak zor koşullara karşı dayanıklı olabilmesi ve kendi kaynaklarını yaratarak çalışmalarını kesintisiz sürdürebilmesi amacıyla kapasitelerini güçlendirir, örgütlere işbirliği ve iletişim alanı açar ve güvenilir finansman olanakları yaratır.

 

Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı

STGM YouTube Kanalı'nda çeşitli eğitimler, sunumlar ve sivil alana dair güncel tartışmalar yer alıyor. Kanalımızı şimdi inceleyin, abone olun.

Haziran 2024