Skip to main content

Türkiye’de Bireysel Bağışçılık ve Hayırseverlik 2019 Raporu

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), “Türkiye’de Bireysel Bağışçılık ve Hayırseverlik 2019 Raporu”nu yayımladı.  Türkiye’de bireysel bağışçılık alanındaki eğilimler, bağış yapılan alanlar ve bağış yapma motivasyonları gibi birçok konunun ele alındığı rapor, Türkiye’nin 67 ilinde toplam 2 bin 502 kişinin katılımıyla hazırlandı. 
Author / Editor:
S. Erdem Aytaç, Ali Çarkoğlu
Publishing Date:
2020
Subject/Topic:
Sivil Toplum Örgütleri
Language:
Türkçe
Publisher:
TÜSEV
Share
17.02.2020
Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV), “Türkiye’de Bireysel Bağışçılık ve Hayırseverlik 2019 Raporu”nu yayımladı. 
Türkiye’de bireysel bağışçılık alanındaki eğilimler, bağış yapılan alanlar ve bağış yapma motivasyonları gibi birçok konunun ele alındığı rapor, Türkiye’nin 67 ilinde toplam 2 bin 502 kişinin katılımıyla hazırlandı. 
 
Koç Üniversitesi Sivil Toplum ve Hayırseverlik Araştırmaları Merkezi’nden Prof. Dr. Ali Çarkoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Selim Erdem Aytaç liderliğinde hazırlanan raporda 2004 ve 2015 yıllarında hazırlanan raporların bulgularına da yer verilerek, bireysel bağışçılık alanında gözlemlenen değişimler karşılaştırmalı olarak sunuluyor.
 
Raporda, Sosyal Sermaye ve Sivil Toplum, Türkiye’de Bireysel Bağışlar ve Bağış Yapma Motivasyonları üst başlıkları altında, ihtiyaç sahiplerine doğrudan yapılan yardımlar, sivil toplum kuruluşlarına yapılan bağışlar ve faaliyetlere katılım ile bağış yapma motivasyonları ve tercih edilen yöntemler konularında güncel bilgi ve veri yer alıyor. 
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Channel

On the STGM YouTube Channel, you can find various tutorials, presentations and current discussions on civil society. Check out our channel now and subscribe.

July 2022