Skip to main content

LGBTİ+ Mülteci Özbakım Rehberi

Kaos GL Derneği Mülteci Hakları Programı “LGBTİ+ Mülteci Özbakım Rehberi” yayımladı. Türkçe, İngilizce, Farsça ve Arapça dillerinde yayınlanan rehberde  LGBTİ+ mülteci olmanın zorlukları ve “travmatik stres” belirtileri, travmatik stresle başa çıkabilmek için yapılabilecek gevşeme ve odaklanma egzersizleri ile bir takım öneriler yer alıyor.
Publishing Date:
2020
Subject/Topic:
LGBTİ+
Sığınmacı/Mülteci Hakları
Language:
Türkçe
Publisher:
KAOS GL
Share
01.06.2020
Kaos GL Derneği Mülteci Hakları Programı “LGBTİ+ Mülteci Özbakım Rehberi” yayımladı.
 
Türkçe, İngilizce, Farsça ve Arapça dillerinde yayınlanan rehberde  LGBTİ+ mülteci olmanın zorlukları ve “travmatik stres” belirtileri, travmatik stresle başa çıkabilmek için yapılabilecek gevşeme ve odaklanma egzersizleri ile bir takım öneriler yer alıyor.
 
Rehberde LGBTİ+ mülteci olmaktan kaynaklı sorunlara COVID-19 pandemisinden kaynaklı sorunların eklenebileceğine dikkat çekilirken "LGBTİ+ ve mülteci olmak başlı başına çeşitli yaşam zorlukları deneyimlemeye neden olabilir. Tüm dünyayı etkilemekte olan COVID-19 pandemisi sırasında bu zorluklar sizin için daha belirgin ve sıkıntı verici hale gelmiş olabilir. Mülteci ve LGBTİ+ olmaktan kaynaklı olarak bu dönemde daha fazla ayrımcılık ve dışlanma ile karşılaşıyor olabilirsiniz. COVID-19 nedeniyle geldiğiniz ülke gerekçe gösterilerek damgalanmaya maruz kalıyor olabilirsiniz. İhtiyacınız olan yardımlardan LGBTİ+ ve mülteci olmanız nedeniyle faydalanamıyor olabilirsiniz. Kimliğiniz nedeniyle bunları deneyimliyor olmak sizin için her zaman olduğundan daha üzücü ve zor hale gelmiş olabilir." denildi. 
Image
YouTube Kanalı
Image
YouTube Kanalı

STGM YouTube Channel

On the STGM YouTube Channel, you can find various tutorials, presentations and current discussions on civil society. Check out our channel now and subscribe.

July 2022